Musimy sobie wzajemnie pomagać w tym trudnym czasie!

Pięćdziesiąt kolorowych kartonów-paczek wypełnionych po brzegi prezentami zostało dziś przekazanych do Szpitala Klinicznego im. Jonschera w Poznaniu. Niespodzianki dla najmłodszych pacjentów zostały przygotowane w ramach akcji „Codzienny Poznań i Przyjaciele”.  Upominki mają pomóc najmłodszym w walce z chorobami i schorzeniami w trudnym okresie jakim jest obecna sytuacja epidemiologiczna w Polsce i wprowadzone dodatkowe restrykcje. Stowarzyszenie Szlachta Wielkopolska jest jednym z partnerów tego charytatywnego projektu.

Od pomysłu do realizacji w zaledwie tydzień – tak wyglądało przygotowywanie akcji portalu codziennypoznan.pl „Codzienny Poznań i Przyjaciele” przy współpracy z Portem Lotniczym Poznań-Ławica i zaproszonymi gośćmi.

Wprowadzone dodatkowe środki bezpieczeństwa, w tym m.in. ograniczenia wizyt u pacjentów czy np. noszenie maseczek ochronnych przez personel niemal przez cały czas, może być dodatkowym stresem dla najmłodszych pacjentów, dla których obecna sytuacja bywa czasem trudniejsza do zrozumienia. By pomóc przetrwać i umilić czas leczenia dzieci, do Szpitala Klinicznego im. Jonschera w Poznaniu trafiło dziś 50 wypełnionych prezentami paczek.

Tak naprawdę historia ma swój początek 4 lata temu. To właśnie wtedy życie zaledwie 3-dniowego wówczas syna właściciela portalu codziennypoznan.pl uratowali lekarze ze szpitala przy ul. Szpitalnej w Poznaniu. Leczenie trwało długo, ale dzięki determinacji medyków chłopiec jest dziś pełnym energii dzieckiem. Jak przyznaje Michał Ciszak, to był moment, w którym obiecał sobie, że gdy tylko będzie miał ku temu okazję, będzie chciał w jakiś sposób odwdzięczyć się szpitalowi.

Obecna sytuacja epidemiologiczna okazała się być właśnie „tym” momentem. W porozumieniu z poznańskim lotniskiem, portal rozpoczął akcję, której celem było sprawienie radości najmłodszym. Na nasz apel niemal od razu odpowiedzieli nasi przyjaciele i partnerzy, którzy z chęcią przekazali upominki do wyjątkowych paczek na najmłodszych i wsparli nas w realizacji idei. Przez kilka dni do naszej redakcji spływały kolejne gadżety i prezenty, a my pracowaliśmy nad kolejnymi upominkami i detalami. Do kolorowych kartonów trafiły liczne m.in. gadżety, kolorowanki, kubki, termosy, książki, kredki, unikalne albumy, słodycze, torby, plecaki czy pamiątkowe breloki.

Do akcji dołączyły: Aeropact, Escape Arena, Fabryka Volkswagen Poznań, Fundacja Santander Bank Polska, Goplana, Hurtownia papiernicza Rodan, Meblobuk, Międzynarodowe Targi Poznańskie, Obio Drukarnia, Port Lotniczy Poznań-Ławica, Schlosser Heiztechnik Gruppe Polska, Stary Browar, Stowarzyszenie Szlachta Wielkopolska, Sukces Po Poznańsku oraz TVN i TTV.

W piątek (24 kwietnia) rano, o godzinie 10:30, dzięki pomocy Volkswagen Poznań, które użyczyło samochody, transport z prezentami dotarł do szpitalnej placówki. Jednocześnie, dla personelu medycznego przekazaliśmy specjalne przyłbice, które są jednym z elementów środków ochrony osobistej – tak ważnej w obecnej sytuacji epidemiologicznej.

Jak przyznała Magdalena Figlerowicz, lekarka szpitala klinicznego, dla personelu niezwykle ważne jest wsparcie, jakie otrzymują ze strony społeczeństwa. Tego typu akcje ze strony osób, które nie mogą bezpośrednio wspomóc lekarzy w walce o zdrowie i życie pacjentów, ale starają się to robić w inny sposób, są dużym wsparciem psychicznym.

Dziękujemy wszystkim firmom i osobom, które tak chętnie i licznie odpowiedziały na apel i pomogły w realizacji pomysłu, a także Szpitalowi Klinicznemu przy ul. Szpitalnej w Poznaniu, który umożliwił nam przeprowadzenie akcji.

Źródło: codziennypoznan.pl

Relacja fotograficzna z akcji