Wielkopolska Gwardia Honorowa. Wręczenie certyfikatów w bazie wojskowej w Powidzu

W Placówce Żandarmerii Wojskowej w Powidzu odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatów Parnerstwa, które podsumowały udział prawie 100 żołnierzy US Army stacjonujących w Powidzu oraz żołnierzy wielkopolskiej Żandarmerii Wojskowej w IV Biegu Ognia i Wody na Torze Poznań. W ramach biegu odbył się III Puchar Wielkopolski Służb Mundurowych.

W klasyfikacji US Army najlepszym zawodnikiem okazał się SPC DiFusco z 108th, który uzyskał czas (43:23). Dyplom za zajęcie pierwszego miejsca w imieniu zwycięzcy odebrała 1LT Miosotis Maldonado.

Przemysław Walewski, dyrektor zawodów i zarazem komendant Wielkopolskiej Gwardii Honorowej, wręczył również przedstawicielkom US Army Certyfikat Partnera Biegu Ognia i Wody. Korzystając z okazji zaprosił oczywiście amerykańskich żołnierzy na przyszłoroczną edycję zawodów. Zaproszenie zostało przyjęte, a na przygotowanie formy na 10-kilometrowy wyścig po Torze Poznań jest prawie rok.

Komendant Placówki Żandarmerii Wojskowej w Powidzu kapitan Przemysław Kąkolewicz wraz z żołnierzami odebrali Certyfikat Partnera Pucharu Wielkopolski Służb Mundurowych za profesjonalne wsparcie zawodów. W przyszłym roku również wielkopolscy żandarmerii wystawią, tak jak w tym roku, swoją reprezentację w Pucharze Wielkopolski Służb Mundurowych.