Na poznańskiej Cytadeli odbyło się finał i rozdanie nagród podsumowujących grę miejską „Łowcy Poznania Czasu”, którą zorganizowali uczniowie poznańskiego Liceum Salezjańskiego. Projekt zrealizowany został w ramach „Zwolnionych z Teorii”. nagród Czas spędzony na rozdaniu był doskonałą okazją do zabawy w gronie przyjaciół, wymiany opinii na temat wydarzenia z uczestnikami i partnerami, jak i popularyzacji idei projektu społecznego wśród przechadzających się alejkami Poznaniaków.
– Pozytywne słowa jakie otrzymaliśmy od mieszkańców ogromnie nas zmotywowały, dlatego pomimo oficjalnego zakończenia tegorocznego projektu nie zamierzamy zwalniać tempa i szykujemy coś specjalnego. Z pewnością zrobi się o nas głośno w okolicach jesieni” – twierdzą zgodnie autorzy projektu Aleksandra Krasińska, Kamila Szwarc, Zofia Matusiak , Julia Miętkiewicz, Maria Kubzdela, Dobrosława Wiśniewska, Mikołaj Szymkowiak. – Bardzo zależało nam na zaangażowaniu wszystkich zainteresowanych w czynne poznawanie kultury. Postanowiliśmy więc wspólnie z Wielkopolską Gwardią Honorową – jej dowódcami Przemysławem Walewskim i Tomaszem Wiśniewskim – stworzyć grę miejską pozwalającą dotknąć historii i przejść się po najciekawszych zakątkach naszego pięknego grodu Przemysła.
I się zaczęło… Machina poszła w ruch. W przeciągu niecałych trzech miesięcy stworzono zarówno autorską fabułę jak i ciekawe, wciągające zagadki. W ten oto sposób pod koniec kwietnia dzieło pod nazwą „Łowcy Poznania Czasu” ujrzało światło dzienne, a co za tym idzie rozpoczął się okres promocji.
Rozgłos jaki udało nam się osiągnąć przerósł najśmielsze oczekiwania organizatorów. Inicjatywę wsparli: Stowarzyszenie Szlachta Wielkopolska, „Głos Wielkopolski”, Meloradio, Radio Poznań, TVP 3 Poznań, TV RTK i TV Wielkopolska, Cenione nowości książkowe ufundowało poznańskie wydawnictwo „Zysk i S-ka”, a medale firma „Spin Factory”.
– Był to dla nas okres niezwykle wytężonej pracy, gdyż z promocją zbiegły się lekcje przeprowadzane w czempińskiej oraz poznańskich szkołach na temat Konstytucji 3 Maja i symboli narodowych, dzięki którym wysłuchało nas przeszło 300 młodych uczniów – cieszą się poznańscy licealiści.
– Dziękujemy za pomoc wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i wspierali nas – Szkole Salezjańskiej, naszym rodzicom oraz Bankowi PNP Paribas. Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni rezultatami jakie udało nam się osiągnąć i mamy ogromną nadzieję, że udało nam się zainteresować młodzież polską literaturą, historią
i kulturą.