Certyfikat Patrona Honorowego dla naszego Stowarzyszenia od biegaczy

Na ręce Marszałka Andrzeja Nowakowskiego wręczono podczas uroczystego Sejmiku Szlachty Wielkopolskiej na Zamku Górków w Szamotułach Certyfikat Patrona Honorowego Biegu im. hr Augusta Cieszkowskiego.

Bardzo ważne jest kultywowanie tradycji i pamięci historycznej. Swoistym signum temporis są organizowane biegi. Cieszymy się, że możemy patronować tej zaszczytnej imprezie, która upamiętnia dorobek nie tylko Augusta Cieszkowskiego, ale całej jego Rodziny oraz wielkopolskiego ziemiaństwa kształtującego etos pracy organicznej.

Z przyjemnością wspieramy inicjatywy, których celem jest zabieganie o pamięć. W tym przypadku dosłownie zarówno uczestnicy, jak i Organizatorzy zabiegają o pamięć. Przypomnijmy, że Bieg jest cenną inicjatywą lokalnej społeczności oraz pasjonatów biegania – Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Wierzonce Ewy Madanowskiej, Pana Adama Łuczaka z Centrum Medycznego „Diagnosis”, maratończyków i organizatorów imprez biegowych Państwa Klaudii i Przemysława Walewskich, ks. proboszcza Przemysława Kompfa, władz Miasta i Gminy Swarzędz – Pana Burmistrza Mariana Szkudlarka i jego zastępcy Pana Tomasza Zwolińskiego – wybitnych znawców historii naszego regionu i przewodników Państwa Ewy J. i Włodzimierza Buczyńskich.

Certyfikat, w imieniu Organizatorów, wręczył Panu Marszałkowi Andrzejowi Nowakowskiemu Pan Przemysław Walewski.